“Të rrënuar psikologjikisht”, Rama tregon prapaskenat e takimit me mjekët tek Onkologji dhe shigjeton të përfshirët në skandal: Përgjegjësia e tyre, individuale!

Kryeministri Edi Rama ka treguar prapaskenat nga takimi që ka pasur sot me mjekët dhe stafin e spitalit Onkologjik në QSUT.

Ai tha se stafi i këtij spitali ishte i rrënuar psikologjikit për shkak të skandalit që ndodhi tek Onkologjiku.

Mes të tjerash ai shtoi se përgjegjësia është individuale për secilin mjek apo infermier.

“Përgjegjësi e tyre është individuale, duhet ta mbajmë para ligjit dhe para zotit. Përgjegjësia juaj si institucion spitalor është të reagoni dhe të kujdeseni për funksionim e përditshme. Për të shtyrë çdo hap, reformimin, hap pas hapi të këtij institucioni. Takimi me skuadrën e Onkologjikut para se të vija këtu ishte mbresëlënës. Në kuptimin negativ për rrënimin psikologjik dhe moral të të gjithëve që është e natyrshme se janë më afër nga të gjithë ndaj këtyre merimangave.”, tha Rama.

()

Arena e Lajmit

“Të rrënuar psikologjikisht”, Rama tregon prapaskenat e takimit me mjekët tek Onkologji dhe shigjeton të përfshirët në skandal: Përgjegjësia e tyre, individuale!

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook