Ndarja nga jeta e gazetarit Aristir Lumezi, Agron Gjekmarkaj: Ishte njeri i ndershëm, do i mungojë familjes, shoqërisë e medias

Agron Gjekmarkaj, nënkryetar i Kuvendit, përmes një statusi në rrjetet sociale ka reaguar për ndarjen nga jeta të gazetarit dhe kryeredaktroit të gazetës ‘Panorama’, Aristir Lumezi.

Gjekmarkaj e cilëson si njeri të ndershëm dhe shprehet se Lumezi do ti mungojë, familjes, shoqërisë dhe medias.

Gjekmarkaj e mbyll shkrimin e tij duke u shprehur se Lumezi, mbetet një shembull i gazetarëve.

Postimi i plotë:

”Me keqardhje të thellë mesova për ndarjen nga jeta të njërit prej lajmetarve më cilesorë të  Shqiperisë, Aristir Lumezit, Kryeredaktorit të gazetes “ Panorama”.

Një njeri i ndershem,  një profesionist i rangut të lartë , një ndergjegje analitike , do ti mungojë familjes, medias e në veçanti gazetes “Panorama” por edhe vëndit.

Kam patur fatin të bashkëpunoj me të si një bashkëpunetor i hershem i ketij organi dhe t’ja njoh perkushtimin  e tij per të verteten, gjykimet e tij mbi ngjarjet dhe personazhet, rëndesinë që i jepte lajmit me dashuri të madhe per punen dhe kodet e saj etike.

Larg nevojes per protagonizem por afer çdo ngjarjeje që shenonte jeten e shoqerise, politikes dhe shtetit tonë! Gjithmonë i qetë, gjithmonë i durueshem per të degjuar dhe i sakte në perfundime. Ishte nje gazetar shqiptar e europian në performancen e tij , modern e urban në këndveshtrim, njohes i mirë i mentaliteteve dhe territorit.

 Lumezi mbetet një shembull per të gjithë ata që duan të bëhen gazetarë por edhe qytetarë model. I perjetshem qoftë kujtimi i tij”, shkruan Gjekmarkaj.

Arena e Lajmit

Ndarja nga jeta e gazetarit Aristir Lumezi, Agron Gjekmarkaj: Ishte njeri i ndershëm, do i mungojë familjes, shoqërisë e medias

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook