3 këshilla që do t’ju bëjnë të zgjoheni më lehtë në mëngjes dhe plot energji

475549

I përkisni kategorisë së njerëzve që e urrejnë zgjimin në mëngjes dhe alarmi është i bezdisshëm për ju? Më poshtë ju japim 3 këshilla që do t’ju ndihmojnë të filloni ditën tuaj me më shumë humor dhe më pak stres.

Masazhoni kokën- Një masazh i vogël i kokës në mëngjes mund t’ju ndihmojë të zgjoheni më lehtë.

Nuhasni aromën e kafes- Sipas studimeve, vetëm aroma e kafesë mund të na bëjë të ndihemi të zgjuar. Edhe nëse nuk jeni adhurues i kafesë ose e shmangni atë për arsye shëndetësore, do të ishte mirë që në mëngjes sapo të zgjoheni të ndjenit vetëm aromën.

Bëni pak tërheqje muskulore- Ushtrimet mund të mos jenë pjesë e rutinës suaj ose mund të preferoni të ushtroheni më vonë gjatë ditës, por joga ose shtrirja muskulore në mëngjes, do t’ju ndihmojë të aktivizoni trupin tuaj dhe të zgjoheni më lehtë.

3 këshilla që do t’ju bëjnë të zgjoheni më lehtë në mëngjes dhe plot energji

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook