Kush e djeg Sazanin? Gazetari: Zjarri nuk fiket me deklarata politike, duhet bërë analiza e riskut!

Hhh

Gazetari Armand Bajrami, duke marrë shkas nga zjarri në Sazan që rrezikoi prej disa ditësh këtë ishull, theksoi se flakët nuk fiken me deklarata politike.

Ai tha se duhet bërë analiza e riskut.

“Nuk fiket zjarri me deklarata politike. Por me mjete, me strategji. Ligji që përmendi zoti Prençi ka të përcaktuar qartë se duhet të rifreskohet analiza e riskut një herë në 3 vjet. Ne fatkeqësisht kemi pasur qoftë tërmeti, apo dhe zjarret e vitit të kaluar, se di se çfarë alarmi do shtetit shqiptar për të marrë masat për të luftuar zjarrin. Në Sazan ishte një sipërfaqe me shkurre qe do e bënte të thjesht fikjen e zjarreve. Por çdo fatkeqësisë natyrore e nxjerr shpërfaqur teknikën e fikjes së zjarreve. ata fatkeq janë të rrezikuar se punojnë me kazma dhe lopata që duan të fikin zjarrin.”, tha Bajrami.

Arena e Lajmit

Kush e djeg Sazanin? Gazetari: Zjarri nuk fiket me deklarata politike, duhet bërë analiza e riskut!

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook