“Donte një dyshe euro, por i thashë…”, zbardhen përgjimet që çuan në arrestimin e gjyqtares dhe avokatit në Elbasan. Justifikimi që u përdor për shtyrjen e gjyqit për të arrestuarin

Zamira Vyshku

Zbardhen përgjimet që ‘fundosën’ gjyqtaren Zamira Vyshku, e cila akuzohet për korrupsion.

Tashmë gjyqtarja Vushku ndodhet në masën ‘arrest shtëpie’, pasi në bashkëpunim me avokatin Ilir Pashaj, kërkoi një shumë lekësh në këmbim të ndryshimit të masës për të arrestuarin Xhulio Musajin, i arrestuar për plagosje.

Gazetarja Klodiana Lala ka siguruar për BalkanWeb dosjen hetimore ku janë bërë përgjime ambientale dhe telefonike të gjyqtares dhe avokatit, por edhe të personave të tjerë të përfshirë në rastin korruptiv. Më poshtë sjellim disa pjesë nga dosja e prokurorisë, ku flet Taulant Ramollari dhe Andrea Tirana.

PËRGJIMET
A:
Sa do të merrja në telefon prandaj thashë
B: Jo re pse?
A: Ee. bana muhabet unë
B: Ca tha?
A: Një dyshe do
B: Epo mirë
A: Shqiptare
B: Mirë
A: I thash unë me zot i kemi mbledhur, donte dy euro, i thashë nuk kam. Dy shqiptare i thashë
B: He?
A: Thashë unë me zor i kemi mbledh i thash, dhjeçe, njëqindshe, njerëzit tanë i thashë unë
B: Ehë
A: Mirë tha ai nesër do marri një raport, do e anuloj gjyqin nesër
B: Po pra
A: E do shkoj unë ta marr raportin
B: Dysh do ja marrësh?
A: He se do e marr unë po nuk flas dot nëpër telefona o burr po hë
B: E mirë hajde pra
A: Takohemi në shtatë te kafja
B: Mirë hajde
A:Hajde, hajde natën

“Donte një dyshe euro, por i thashë…”, zbardhen përgjimet që çuan në arrestimin e gjyqtares dhe avokatit në Elbasan. Justifikimi që u përdor për shtyrjen e gjyqit për të arrestuarin

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook