Rrahën lojtarët me shkopinj, merret vendimi për klubin francez

Rënia nga kategoria e parë franceze drejt asaj të dytës e klubit historik, Saint-Etien, solli një ngjarje të pakëndshme, ku tifozët hynë në fushën e lojës dhe filluan të ushtronin dhunë mbi lojtarët me sende të rënda si shkopinj.

sant etien

Kjo gjë është shqyrtuar nga Federata Franceze e Futbollit, e cila ka marrë masa për klubin më të titulluar në Ligue 1, i cili u barazua këtë vit nga PSG.

Saint-Etien do të duhet ta nisë kampionatin me -3 pikë dhe do të duhet që katër sfidat e para të saj në shtëpi t’i luajë pa tifozë.

Arena e Lajmit


Loading…

Rrahën lojtarët me shkopinj, merret vendimi për klubin francez

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook