VIDEO/ Klasi i Romarios nuk vdes kurrë, supergol i 56-vjeçarit brazilian që do ia kishin zili sulmuesit e sotëm

Braziliani Romario ka qenë i pandalshëm para portës dhe këtë e ka treguar me gola të shumtë kudo që ka luajtur. Ndërsa nuk është zgjidhur ende debati nëse ai i ka shënuar apo jo 1000 gola në karrierën e tij, sulmuesi vazhdon të tregojë se atë shifër ndoshta e ka arritur me prova të një klasi të jashtëzakonshëm edhe në moshën 56-vjeçare.

romario

Fituesi i Kupës së Botës me Brazilin në vitin 1994 ka treguar aftësitë e tij si gjahtar golash në një turne miqësor minifutbolli në vendlindje. Ai ka shënuar një gol spektakolar duke lënë të mahnitur si kundërshtarët e tifozët, ashtu edhe shokët e skuadrës.

Kontroll dhe shmangie kundërshtarit me rrotullim me një prekje e pastaj gjuajtje me të jashtmen që nuk i linte mundësi reagimi portierit. Një ekzekutim perfekt i cili kujtoi edhe një herë kohët e arta të tij si pjesë e Barcelonës e Brazilit.

Arena e Lajmit


Loading…

Loading…

VIDEO/ Klasi i Romarios nuk vdes kurrë, supergol i 56-vjeçarit brazilian që do ia kishin zili sulmuesit e sotëm

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook