Besiktas fiton Kupën, trofeu i parë i Ernest Muçit me skuadrën turke

Besiktas fitoi kupën e Turqisë pas suksesit 3-2 ndaj Trabzonspor, në finalen e luajtur ndaj Atatürk Olimpiyat (Istanbul). Një sfidë mjaft emocionuese, në një stadium të mbushur plot me tifozë.

Titullar në këtë ndeshje ishte edhe Ernest Muçi. Për Muçin ky është trofeu i parë me Besiktas, sukses ky i ardhur vetëm disa muaj pas nisjes së aventurës me këtë skuadër. Rashica, u aktivizua në pjesën e dytë.

(J.S/)

Arena e Lajmit

Besiktas fiton Kupën, trofeu i parë i Ernest Muçit me skuadrën turke

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook