Meta e nis ditën ndryshe, përkujton ditëlindjen e poetit Naim Frashëri

Presidenti i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka përkujtuar sot ditëlindjen e poetit të madh të Rilindjes Kombëtare, Naim Frashëri, me disa vargje të poezisë së tij “Shqipëri, o jetëgjate”.

Përmes një mesazhi në ‘Facebook’, Meta uron të gjithë shqiptarët.

“📚🇦🇱 Me këto vargje frymëzuese të poetit tonë të madh të Rilindjes Kombëtare, Naim Frashëri, ju uroj të gjithë shqiptarëve Gëzuar ditën e Tij të lindjes.

Herën tjetër mezi pres t’ju përshëndes me vargje të Naimit nga “Bredhi i Hotovës”!”, shkruan Meta.
()

Arena e Lajmit

Meta e nis ditën ndryshe, përkujton ditëlindjen e poetit Naim Frashëri

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook