Rama në Itali, Veliaj publikon fotot: Krenari kur dëgjon historitë e guximshme të shqiptarëve të suksesshëm

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj, i cili ndodhet në Itali, ka publikuar fotot nga përgatitjet e fundit për tubimin e nesërm me Edi Ramën me sipërmarrësit shqiptarë të Lombardisë.

Përmes një postimi në rrjete sociale, Veliaj shprehet se ndihesh krenar kjur dëgjon historitë e shqiptarëve të suksesshëm.

“Përgatitjet e fundit për tubimin e nesërm me Edi Rama me sipërmarrësit shqiptarë të Lombardisë! Mbushesh me një krenari të jashtëzakonshme teksa dëgjon historitë e guximshme të shqiptarëve të suksesshëm që filluan nga zero e kanë kapur majat”, thekson Veliaj.

Pas takimit me shqiptarët në Athinë, Kryeministri Edi Rama zhvillon paraditen e së dielës, takime me shqiptarët në Itali, në kuadër të një turi, që do të shtrihet më pas në Londër.

Arena e Lajmit

Rama në Itali, Veliaj publikon fotot: Krenari kur dëgjon historitë e guximshme të shqiptarëve të suksesshëm

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook