Vizita në Shqipëri, Meloni do të inspektojë punimet për kampin e emigrantëve në Gjadër

Giorgia Meloni, kryeministre e Italisë, do të zhvillojë një vizitë disa orëshe në Shqipëri.

Ajo do të udhëtojë drejt zonës së Gjadrit , Lezhë, ku kanë nisur punimet për ngritjen e qendrës së pritjes së emigrantëve, që do të strohen në Shqipëri, bazuar në marrëveshjen e firmosur mes dy qeverive.

Sipas një njoftimi zyrtar, Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe Kryeministrja e Italisë Giorgia Meloni do të vizitojnë zonën e Gjadërit që mbulon protokolli i bashkëpunimit Itali-Shqipëri për çështjet e migracionit në orën 11:15.

Në orën 12:00 Rama-Meloni do të zhvillojnë konferencë për shtyp.

Arena e Lajmit

Vizita në Shqipëri, Meloni do të inspektojë punimet për kampin e emigrantëve në Gjadër

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook