Zyrtare, 377 ndeshje në krye të ekipit, Conceicao largohet nga Porto

Porto ka ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin Sergio Conceicao. Lajmi është bërë i ditur së fundmi, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale. 49-vjeçari numëron jo pak, por 377 ndeshje në krye të pankinës.

“Porto njofton pas lajmit të publikuar mbrëmjen e sotme në media në lidhje me kontratën e trajnerit Sergio Conceiçao:

-Trajneri ka një kontratë me këtë klub që skadon më 30 qershor 2024, e cila do të respektohet plotësisht nga të dyja palët;

– Lidhur me marrëveshjen për zgjatjen e kontratës së punës për katër vite të tjera, të komunikuar më 25 prill 2024 dhe që do të hynte në fuqi më 1 korrik 2024, sot trajneri bëri të ditur publikisht se kishte proceduar me zgjidhjen e njëanshme të kontratës, në kuadër të pushtetit që i është dhënë në bazë të klauzolave ​​përkatëse. Marrëdhënia e punës ndërmjet palëve do të përfundojë, si e tillë, më 30 qershor 2024.

Kjo ndërprerje nuk nënkupton pagesën e ndonjë shume nga FC Porto (përveç, padyshim, pagat dhe shpërblimet në lidhje me kontratën ende në fuqi). Bordi Drejtues i Porta-s”

Arena e Lajmit

Zyrtare, 377 ndeshje në krye të ekipit, Conceicao largohet nga Porto

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook