Drejt Euro 2024/ Klubet më të përfaqësuara në evropianin e Gjermanisë, kryesojnë City dhe Inter

Shumë pak na ndajnë na starti i Euro 2024, kompeticion i cili do të startojë të premten e 14 Qershorit, me sfidën hapëse mes Gjermanisë dhe Skocisë.
Por cilat janë klubet më të përfaqësuara në këtë evropian? Listën e kryesojnë kampionët e Manchester City-t dhe Interi me nga 13 futbollistë, të cilët janë thirrur nga kombëtaret respektive në Euro 2024.
Më pas vijnë kampionët e Evropës Real Madrid, Psg dhe Barcelona me nga plotë 12 futbollistë. Me nga 11 futbollistë të thirrur janë dy skuadrat gjermane Bayern Munchen dhe Leipzig. Me nga një futbollistë më pak janë kampionët gjermanë të Bayer Leverkusen dhe Arsenal.

Arena e Lajmit

Drejt Euro 2024/ Klubet më të përfaqësuara në evropianin e Gjermanisë, kryesojnë City dhe Inter

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook