Pamjet nga lart/ Helikopteri i FA ndërhyn në Shkodër, zjarri masiv vendoset nën kontroll

Teksa flakët që përfshinë tregun në qytetin e Shkodrës ende nuk janë shuar, ato janë vendosur nën kontroll.

Gjendja në Shkodër është stabilizuar edhe pas ndërhyrjes së helikopterit Cougar të Forcave Ajrore, i cili ka hedhur ujë mbi zonën e prekur.

Sakaq, ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka njoftuar se operacioni vijon për izolimin e plotë të zjarrit, për të shmangur çdo mundësi riaktivizimi.

“Live nga ndërhyrja e helikopterit #Cougar, i cili ka bërë që situata e zjarrit në lagjen Qafhardhi në Shkodër të përmirësohet. Me hedhjen e ujit nga ajri, flakët tashmë janë nën kontroll. Operacioni vijon për izolimin e plotë të tij, për të shmangur çdo mundësi riaktivizimi”, shkroi Peleshi në Facebook.

Arena e Lajmit

Pamjet nga lart/ Helikopteri i FA ndërhyn në Shkodër, zjarri masiv vendoset nën kontroll

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook