Pak ditë para vendimit të Apelit, Fredi Beleri sërish rekurs në Gjykatën e Lartë

Fredi Beleri bën rekursin e radhës në Gjykatën e Lartë vetëm pak ditë para vendimit të Apelit.

Gazetarja Klodiana Lala raporton për se Beleri, kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës nga zgjedhjet e 14 majit të vitit të kaluar, kërkon shfuqizimin e vendimit të Prokurorisë së Vlorës që regjistroi procedimin penal për të.

GJKKO dënoi në shkallën e parë Fredi Belerin me dy vjet heqje lirie. Nuk dihet nëse Apeli i GJKKO do të lerë në fuqi të njëjtin vendim për Belerin ose jo, por kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës, tashmë është edhe eurodeputet, pasi u zgjodh nën siglën e “Nea Demokracia” për zgjedhjet në Parlamentin Europian.

()

Arena e Lajmit

Pak ditë para vendimit të Apelit, Fredi Beleri sërish rekurs në Gjykatën e Lartë

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook