“Jam 0 negativ”, Rama i bashkohet nismës për dhurimin e gjakut: Dhuratë jetike për ata që kanë nevojë

Kryeministri Edi Rama i është bashkuar sot nismës, ku ka dhuruar gjak në Kryeministri.

Ai ka zbuluar se grupi i tij i gjaku është 0 NEGATIV.

Në fjalën e tij ndërkohë që jepte gjak, kreu i qeverisë e konsideroi këtë si dhuratën më ripërtëritëse, ndërsa shtoi se është dhuratë jetike për ata që kanë nevojë.

“E kemi traditë që nga bashkia, dhurojmë çdo vit. Ndihmë jetike për ata që kanë nevojë dhe ripërtëritëse për ata që e japin. Dhuratë ripërtëritëse. Me dhënien e gjakut organizmi fiton energji të re, dhe shtyhet plakja”, tha ai.

Arena e Lajmit

“Jam 0 negativ”, Rama i bashkohet nismës për dhurimin e gjakut: Dhuratë jetike për ata që kanë nevojë

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook