Propozimi i PS për ndryshimet në Kodin Zgjedhor, vjen reagimi i parë nga PD, Salianji: Mbyll listat dhe ndalon koalicionet!

Ka ardhur reagimi i parë nga Partia Demokratike në lidhje me propozimin e Partisë Socialiste për ndryshimet në Kodin Zgjedhor.

Në një postim në rrjetet sociale, Ervin Salianji, u shpreh se ky propozim i heq të drejtën e votës miliona qytetarëve që jetojnë jashtë Shqipërisë.

“Propozimi i Partisë Socialiste depozituar në Kuvend i heq të drejtën e votës miliona qytetarëve që jetojnë jashtë Shqipërisë, mbyll listat dhe ndalon koalicionet!
Në 11 Korrik ora 20:00 protesto!”, shkruan Salianji.

Arena e Lajmit

Propozimi i PS për ndryshimet në Kodin Zgjedhor, vjen reagimi i parë nga PD, Salianji: Mbyll listat dhe ndalon koalicionet!

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook