Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja takim me delegacionin amerikan/ Disktutimet mbi ecurinë dhe sfidat e drejtësisë së re në Shqipëri

Sot, Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja u takua me një delegacion të lartë amerikan për të diskutuar për ecurinë dhe sfidat e drejtësisë së re në Shqipëri. Takimi, i organizuar me pjesëmarrjen e Prokurores Trina Higgins, Kryegjyqtarit Robert Shelby dhe gjyqtares Paige Petersen, u karakterizua nga një bisedë e hapur dhe konstruktive.

Ministri Manja nënvizoi rëndësinë e bashkëpunimit të ngushtë me SHBA-në në përkrahje të Reformës në Drejtësi në Shqipëri. Ai theksoi se partneriteti i fortë dhe mbështetja reciproke janë thelbësore për forcimin e besimit të publikut te sistemi i drejtësisë, duke e bërë atë më të afërt dhe më transparent.

Takimi reflekton përpjekjet e vazhdueshme për të krijuar një sistem të drejtësisë që respekton standardet e larta dhe që ndihmon në zhvillimin e shtetit të së drejtës në Shqipëri.

 

Fc392010 Dac6 4dad 99bd 1f8169b532ff
Fc392010 Dac6 4dad 99bd 1f8169b532ff
4e25662b E249 41da 9240 11f35f5bcf1a
4e25662b E249 41da 9240 11f35f5bcf1a
C89f46a1 7f29 4557 B5e9 69a151b23c53
C89f46a1 7f29 4557 B5e9 69a151b23c53
Arena e Lajmit

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja takim me delegacionin amerikan/ Disktutimet mbi ecurinë dhe sfidat e drejtësisë së re në Shqipëri

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook