Vatra e zjarrit aktive që dje, vijon të përhapet në disa zona në Delvinë

Zjarri i nisur ditën e djeshme në Kardhikaq, bashkia Finiq, ka vijuar mbasditen e sotme edhe në malin e Sopotit në vendin e quajtur Lefkë, mbi Delvinë.

Situata është problematike, ndërsa është me shumë vështirësi ndërhyrja e mjeteve zjarrfikës se zjarri është në zonë ku mjetet nuk shkojnë dot.

Çdo përpjekje bëhet me mjete rrethanore. Zjarrfikës të Delvinës, Sarandës, Finiqit dhe banorë të zonës me pompa uji në krahë përpiqen të shuajnë zjarrin. Nga zjarri digjen drurët pyjorë.

Arena e Lajmit

Vatra e zjarrit aktive që dje, vijon të përhapet në disa zona në Delvinë

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook