Vatra sporadike, ndërhyrje me ndihmë nga ajri dhe…/ Si paraqitet situata me zjarret në Dropull

Ditën e sotme situata e zjarreve në Dropull ka qenë më e qetë krahasuar me ditën e martë.

Gazetarja Brikena Metaj raporton se është regjistruar një vatër në një sipërfaqe kullote në distancë nga fshati Lugar.

Për shuarjen e saj kanë ndërhyrë dy avionë zjarrfikës të ardhur nga Greqia të tipit Canadair.

Vatra sporadike zjarri ka patur edhe në kullotat mbi fshatin Sofratikë por aktualisht ato janë nën kontroll dhe nuk rrezikojnë banorët dhe pasurinë e tyre materiale.

Arena e Lajmit

Vatra sporadike, ndërhyrje me ndihmë nga ajri dhe…/ Si paraqitet situata me zjarret në Dropull

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook