Zjarr i madh në fshatin Humelicë të Gjirokastrës, shkrumbohet prodhimi i pakorrur

Zjarr i madh ne fshatin Humelicë të Bashkisë Gjirokastër. Një zjarr i vënë qëllimisht në një parcelë të mbjellë me grurë ka marrë flake duke u shkrumbuar i gjithë prodhimi i pakorrur.

Gazetarja Brikena Metaj raporton për Arena e Lajmit se në vendngjarje kanë shkuar forcat zjarrfikëse, me në krye Gramoz Llapin, ku u arrit të krijohej perimetri mbrojtës, që zjarri mos të avanconte në drejtimin lindor, ku gjendet parcela e mbjellë me drurë frutorë dhe arrore.

Brenda një kohe të shkurtër, zjarrfikësit kanë vënë nën kontroll situatën, duke larguar rrezikun. Ndërkaq, policia është vënë në ndjekje të zjarrvënësit.

(Arena e Lajmit)

Arena e Lajmit

Zjarr i madh në fshatin Humelicë të Gjirokastrës, shkrumbohet prodhimi i pakorrur

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook