I tha “grifshë”, Felaj i kërkon ndjesë Tabakut për fyerjen

Jorida Tabaku

Pas rinisjes së seancës plenare, e kërkoi fjalën kryetari i Grupit Parlamentar të PD z. Alibeaj. Ai kërkoi që kryesuesja e seancës të kërkojë ndjesë ndaj zonjës Tabaku për shkak të fyerjes që i bëri në publik nga folësja e kryesueses së seancës.

Mirëpo sërishmi Felaj e refuzoi këtë kërkesë duke akuzuar znj Tabaku që e vodhi fjalën edhe pse në fakt ishte znj Felaj që ia dha fjalën për procedurë.

Megjithëse znj Felaj tentoi të riniste seancën fjalën e kërkoi Flutura Açka e cila i kërkoi kryesueses së seancës për të kërkuar ndjesë. Një kërkesë që u përsërit dhe nga Ferdinand Xhaferraj.

Pas kaq kërkesave znj Felaj kërkoi të justifikohej duke kërkuar ndjesë dhe duke aluduar se znj Tabaku e rrëmbeu fjalën.

Arena e Lajmit

I tha “grifshë”, Felaj i kërkon ndjesë Tabakut për fyerjen

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook