“Lustracioni, manovër për të mos i hapur dosjet”, Rama: Akt barbari anti-kushtetuese dhe antieuropiane

34ecc9a0 1493 4c94 9d9f 4102bcbf8cdd

Kryeministri Edi Rama, në fjalën e tij në Kuvend ndërsa po diskutohej mbi ligjin e Dosjeve, u shpreh se kreu u demokratëve Sali Berisha nuk dëshironte hapjen e dosjeve. Ai shtoi se ai kishte në dispozicion 8 vite kur ishte në pushtet që të hapte dosjet dhe nuk e bëri.

“Më i ziu i komunistëve është komunisti antikomunist. Duke dëgjuar disa parafolës që flisnin sikur sapo kishin dalë nga ndonjë kamp internimi, mu kujtua At Zef Pëllumbi, i cili me tha: Padre, do me dit se kush ka bashkëpunuar me ta, dëgjo se kush ulëret më shumë kundër tyre”. Kjo është tmerrësisht e vërtetë. Mjafton të marrësh ulëristësin nr.1 që mungon sepse nuk do të hapen këto dosjet e mbrojtura nga SHIK dhe të kujtosh se sa shumë ka folur me ulërima kundër komunizmit, duke pasur 8 vjet rresht për të hapur dosjet. Dhe nuk e bëri. Ai lustracioni nuk është asgjë vetëm një manovër për të mos i hapur dosjet. Ai është një akt barbari anti-kushtetuese dhe antieuropiane që është rrëzuar kohë përpara se ta tentonte o pjella antikomuniste e komunizmit. Domethënë Partia e lavdishme Demokratike nga Gjykata e të Drejtave të Njeriut. Ai lustracioni është njësoj si klithmat për të mbrojtur Kosovën”, tha kreu i qeverisë.

Arena e Lajmit

“Lustracioni, manovër për të mos i hapur dosjet”, Rama: Akt barbari anti-kushtetuese dhe antieuropiane

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook