Nesër Tirana e ‘blinduar’ për Samitin e BE, Berisha nuk tërhiqet, tregon detaje nga protesta: Do mbushim sheshin në kryeqytet

Whatsapp Image 2022 12 05 At 12.15.17

Një ditë para protestës së thirrur nga opozita, e po ashtu edhe mbajtjes në Tiranë të Samitit të BE Ballkani-Perëndimor, kreu i PD i ka bërë të qartë se nuk do të tërhiqen.

Ai tha se nesër duhet të mbushen sheshet e kryeqytetit, për t’i dhënë mesazh ndërkombëtarëve “se jemi në një betejë me armikun e votës së shqiptare, Edi Rama”.

“Është kjo parti e cila në tre dekada qëndroi lokomotivë e vërtetë e procesit të integrimit të Shqipërisë në BE. Samiti është një mbështetje e madhe për demokratët sepse është kjo parti në qeveri e cila firmosi marrëveshjen e stabilizimasociimit, liberalizoi vizat… në këtë aspekt në historinë e PD Samti i nesërm përbën mbështetjen më të madhe për aspiratat, idealet demokratike të saj, por nesër ne populli opozitar, do të mbushë rrugë dhe sheshet e Tiranës në një shenjë proteste të fuqishme, pikërisht në mbrojtje të vlerave europiane.

Tmerrësisht të rrezikuara dhe kërcënuara nga Rama dhe regjimi i tij. Çdo shqiptar që e do këtë vend, lirinë, dinjitetin, të bashkohet nesër në shesh me ne për t’i dëshmuar lidershipit europian se ne jemi në një betejë me armikun e votës së shqiptare, Edi Rama”, tha ai.

Nesër Tirana e ‘blinduar’ për Samitin e BE, Berisha nuk tërhiqet, tregon detaje nga protesta: Do mbushim sheshin në kryeqytet

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook