Komisioni për të dhënat e TIMS, ish-përgjegjësi i IT në Polici kërkon marrjen në pyetje me dyer të mbyllura, ja përgjigja e Salianjit

Nis mbledhja e Komisionit hetimor për të dhënat e sistemit TIMS.

Kryetari Ervin Salianji, ka lexuar një kërkesë të Ardit Muços, ish Përgjegjës i Sektorit IT në Policinë e Shtetit, i cili pretendon që dëshmia e tij të jepet me dyer të mbyllura.

Një kërkesë e tillë justifikohet me faktin se sipas Muços bëhet në këtë mënyrë mbrojtja e të drejtave për respektimin e jetës private dhe garantimin e sigurisë time fizike.

Kryetari Salianji është shprehur se një gjë të tillë nuk e sheh të arsyeshme por e ka hedhur çështjen për diskutim.

Arena e Lajmit

Komisioni për të dhënat e TIMS, ish-përgjegjësi i IT në Polici kërkon marrjen në pyetje me dyer të mbyllura, ja përgjigja e Salianjit

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook