Nis mbledhja e Komisionit Hetimor për TIMS, Salianji lexon vendimin e Kushtetueses, ja çfarë do të ndodhë me seancat që u mbanë me dyer të mbyllura

Ka nisur mbledhjen Komisioni hetimor për të dhënat e TIMS.

Kryetari i komisionit Ervin Salianji u shpreh se mazhoranca ka penguar transparencën duke mbajtur mbledhje me dyer të mbyllura.

“Çdo mbledhje që duhet të sillte transparencë e dritë në errësirë, ju e keni mbyllur me vendimmarrje të ndërmjetme duke shkelur ligjin, edhe sipas vendimit të gjykatës tashmë.

Më vjen mirë që rrini me kokë të ulur, sepse shumicën i keni që vjedhin e rrinë me kokë lart.

Mbledhjet e bëra me dyer të mbyllura duhet të zbardhen procesverbalet ose të ripyeten dëshmitarët”, tha ai.

Arena e Lajmit

Nis mbledhja e Komisionit Hetimor për TIMS, Salianji lexon vendimin e Kushtetueses, ja çfarë do të ndodhë me seancat që u mbanë me dyer të mbyllura

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook