Turisti nga Turqia humb telefonin, Policia…

Një grup turistësh humbën telefonin në mjetin me të cilin udhëtonin, në ndihmë u erdhi një punonjës policie, i cili i shoqëroi dhe ua gjeti celularin. Turistët, nga Turqia tregojnë se ne ishin duke udhëtuar me autobus nga Mali i zi drejt Rinasit.

Por në zbritje konstatuan se njëri prej tyre nuk e kishte telefonin me vete. E kishte harruar në autobus.

“Kërkuam ndihmë nga punonjësi i Policisë, i cili na morri menjëherë në makinë dhe me shpejtësi sikur shkonim në ndonjë operacion u nisëm për të arritur autobusin. Edhe pse rruga kishte shumë trafik punonjësi i Policisë duke përdorur sirenat dhe shmangur mjetet në trafik na çoi në një vend, që besoj ishte stacion autobusash. Aty filloi të kërkonte e pyeste për autobusin dhe shoferin. Në fillim gjetëm autobusin, por shoferi nuk ishte. Ai u interesua dhe mesa duket dikush e njoftoi shoferin, i cili erdhi dhe ne morëm telefonin. E falënderojmë shumë punonjësin e Policisë”, -u shpreh njëra prej turistëve, duke vlerësuar ndihmën që morën nga efektivi i Policisë Rrugore të Tiranës.

Arena e Lajmit

Turisti nga Turqia humb telefonin, Policia…

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook